Neúspešný kandidát na poslanca do NRSR za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) udivuje svojími statusmi na Facebooku ohľadne zatvárania kostolov a liečenie sa pomocou padnutia na kolená.

Štefan Patrik Kováč kritizuje zatváranie kostolov a doslova to vníma ako chybu, pretože neexistuje dôvod na prerušenie slávenia zmiernenej Obety za ľudstvo.

Takýto ľudia by mali vládnuť Slovensku a sedieť v poslaneckých ľaviciach NRSR ako Patrik Štefan Kováč? To už je fanatizmus a od racionálneho úsudku je to na míle vzdialené. Kandidát na poslanca Kováč si asi neuvedomuje, že v kresťanskom Taliansku je situácia takmer neúnosná, kde je 29 000 ľudí infikovaných, denne hlásených viac ako 3500 nových prípadov nakazenia koronavírusom a 350 ľudí denne zomrie. Štatisticky, na milión obyvateľov je nakazených 462 Talianov. V porovnaní v Číne, na milión obyvateľov je nakazených 57 Číňanov.

Je správne, že kostoly, domovy dôchodcov, obchodné centrá a všetky miesta kde sa môžu ľudia koncentrovať sú zatvorené. Analytik globálnych rizík Juraj Mesík, otvorene pomenováva exponenciálny nárast chorých v Európe a predpokladaný nárast pacientov na Slovensku približne o dva týždne. Jasne vykresľuje situáciu v severnom Taliansku, kde lekári sa rozhodujú kto bude, a kto nebude žiť. Juraj Mesík vraví : „Situácia tam nie je pomerne, ale naozaj hrozivá. Tamojší lekári hovoria, že krajina je ako vo vojnovom stave. Ľudia v nemocnici im pribúdajú obrovským tempom a lekári nedokážu zachrániť všetkých. Musia sa rozhodovať, komu dajú šancu žiť a kto pravdepodobne zomrie. JIS-ky sú kriticky plné, pretože tento vírus je veľmi silný patogén, ktorý v najhoršom prípade spôsobuje obojstranný zápal pľúc. Ak je tento zápal ťažký, výsledkom je, že človek sa zač­ne dusiť. Jeho pľúca sú zatopené zápalovými výlučkami, kyslík sa nemá ako dostať do krvi. Takto ten vírus zabíja.

Premiér Pellegrini sa vyjadril 16. marca na tlačovej konferencii, že v najlepšom prípade bude infikovaných 40% Slovenského obyvateľstva, kde na porovnaie kancelárka Merkel odhaduje až 70% infikovaných Nemcov.

Často sa porovnáva koronavírus s chrípkou. Vraj koronavírus je iba ako chrípka a vraj na chrípku zomiera viac ľudí. Analytik Juraj Mesík vysvetľuje: „ Je to nenormálny nezmysel. Chrípka má úmrtnosť 0,1 %, keď je vírus extra agresívny, tak má 0,2 %. To, čo vidíme v Lombardii, je, že zo všetkých nakazených nám zhruba 10 % zomiera.

Vráťme sa ku kandidátovi za (OĽANO) Štefanovi Patrikovi Kováčovi. Prečo takýto ortodoxný kresťan, apeluje na obyvateľov aby neboli bohoslužby v kostoloch zrušené, nakoľko v kostoloch dochádza k uzdraveniu ľudí? Takéto statusy, alebo rétorika by bola adekvátna pre obdobie 17. alebo 18. storočia, keď ľudí upaľovali a svetové pandémie usmrtili milióny ľudí.

Našťastie žijeme v 21. storočí a najdôležitejšie je zastaviť mobilitu, necestovať, treba sa izolovať a neriskovať možnosť nákazy seba, alebo ostatných.

 

Zdroj: FB Stefan Patrik Kovac

Analytik Juraj Mesík