V Piešťanoch sa začína rekonštrukcia lávky na Krajinskom moste, ktorá je už od novembra minulého roka uzatvorená. Neuveriteľných 9 mesiacov obyvatelia nemôžu, lávku využívať a minimálne ďalších šesť mesiacov počas rekonštrukcie bude pre verejnosť uzatvorená, nakoľko to bude stavenisko.

Suma, za ktorú bola obstaraná rekonštrukcia, je 606 tisíc eur. Občania mesta Piešťany určite pocítili, pri platbe daní pred niekoľkými dňami, alebo týždňami, že sa suma zvýšila o niekoľko desiatok eur oproti predošlým rokom. Túto lávku musia zaplatiť občania mesta Piešťany, nakoľko spomínaná rekonštrukcia je financovaná čisto len z mestského rozpočtu! Vedenie mesta s Jančovičom nepozná pojem eurofondy a možnosť čerpania finančných prostriedkov z eurofondov. Veď to je práca naviac a musí sa vypracovať aj projekt a následné podať žiadosť na sekciu, ktorá vyhlasuje možnosť čerpania eurofondov. Piešťany s novým pro-kresťanským primátorom, zatiaľ pre mesto Piešťany z eurofondov nezískali ani cent a ani sa len neuchádzali o žiadnu výzvu. Múdre mestá väčšinu investícii hradia z eurofondov  a svoje rozpočtové peniaze používajú na investície, na ktoré nie sú možnosti čerpania eurofondov. Prispaté Piešťany sú pravým opakom, Jančovič za dva roky nedokázal pripraviť žiadny projekt pre mesto Piešťany, ktorý by bol financovaný z eurofondov!!!

Prečo by sa mala lávka na Krajinskom moste volať „ Jantschowičow Tunel“ ?

Česká obec Hracholusky, postavila novú lávku  podobného typu – technicky náročnejšiu ako je v Piešťanoch za cca 600 tisíc eur.

Cena za bežný meter je cca 3000 eur rovnako v Piešťanoch ako aj v Čechách. Pýtate sa, ale v čom je háčik? Tak česká lávka je o polovicu širšia! Suma sumárom, česká lávka, ktorá je technicky náročnejšia, a aj o polovicu širšia, a na ktorej vybudovanie bolo potrebné viac materiálu má identickú cenu s tou piešťanskou rekonštruovanou – nie novou, menej technicky náročnou a s menším množstvom použitého materiálu!!! Slová súčasného premiéra Matoviča v čase, keď bol v opozícii by zneli ako: „ tí šmejdi tam majú vatu minimálne 100 tisíc“. Či je tam vata 100 tisíc a možno i viac nie je našim cieľom riešiť, alebo moralizovať, skôr by bolo výstižnejšie po rekonštrukcii lávku nazvať „ JANTSCHOWIČOW TUNEL“.