Od štvrtku platí na celom území Slovenska mimoriadna situácia. Na území SR máme potvrdených 16 prípadov nákazy koronavírusom, pričom dnes pribudlo 6 nových prípadov. V laboratóriách otestovali zatiaľ dokopy 713 vzoriek.

Zároveň už od utorka (10. 3.) platí zákaz organizovania hromadných športových, kultúrnych a spoločenských podujatí. Pre ľudí, ktorí sa vracajú z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu na Slovensko, platí pre ochorenie COVID-19 povinná domáca izolácia. Za porušenie karantény hrozia pokuty až do výšky 1650 eur.

Je zarážajúce, že na území mesta Piešťany sa konajú Farmárske trhy, kde sa zoskupuje väčšie množstvo ľudí, čo si odporuje s platnosťou vyhlásenia mimoriadnej situácie. Na Farmárskych trhoch aj dnes sa ponúkajú chuťovky, ktoré sú na stoloch a aj ich môžete ochutnať, pokiaľ sa spoliehate že sa vám nič nestane. Vláda SR vyhlásila mimoriadnu situáciu, aby zabránila šíreniu koronavírusu a eliminovala možnosť zvýšenia nákazy medzi obyvateľmi.

Vedenie mesta Piešťany na čele s Jančovičom asi nepostrehlo, že na území mesta sa dnes koná akcia, ktorá mala byť zrušená a zakázaná.

Vo svete je už infikovaných skoro 130 000 ľudí koronavírusom. Nezabúdajme, že mesto Piešťany, je mestom ktoré navštevujú obyvatelia z regiónov, ktoré sú postihnuté vírusom, ako Taliansko, Nemecko, Rakúsko, Česko.