Určite tí skôr narodení si pamätajú na motoristické víkendy na letisku, keď zahraniční a domáci pretekári prichádzali na Veľkú cenu Piešťan. Bol to víkend, keď hotelieri v Piešťanoch hlásili zvýšené tržby a aj priaznivci motoriek, závodných áut a sajitiek si prišli na svoje. V Piešťanoch mal, aj má motošport tradíciu.

Avšak, tento rok na letisku medzinárodná motocyklová Veľká cena Piešťan nebude! Jedným z hlavnych dôvodov budú chartrové lety počas letnej prevádzky do dovolenových destinácií v Turecku a Egypte.

Predchádzajúce vedenie mesta spolu s bývalým primátorom Tamajkom od roku 2016 podporovalo Veľkú cenu Piešťan a PMK Piešťany obnovili motocyklové preteky na letisku, ktoré následne pokračovali aj ďalšie roky. Je to už 61 rokov keď sa na letisku Piešťan začala písať história motocyklových pretekov Cena Slovenska. Minulý rok sa aj podujatie nieslo v znamení šesťdesiateho výročia vzniku Ceny Slovenska.

Cena Slovenska v Piešťanoch bola aj v časoch, keď Piešťanské letisko bolo omnoho vyťaženejšie ako dnes, keď občas vzlietne súkromné lietadlo. V dobách minulých, keď letisko slúžilo na vojenské účely tak sa lety počas motocyklových pretekov presúvali na letiská Trenčín, Sliač, Bratislava.

Dnes, keď mesto Piešťany je akcionárom letiska Piešťany, a má zastúpenie vo valnom zhromaždení prostredníctvom primátora Mgr. Petra Jančoviča, nedokáže zabezpečiť pokračovanie motocyklových pretekov na letisku. Absentuje tu záujem nového vedenia mesta Piešťany podporovať podujatia, ktoré podporujú rozvoj cestovného ruchu v našom meste a zároveň podporujú aj podnikateľské prostredie.

Zostáva nám len dúfať, že organizátori nestratia chuť a nepresunú takéto divácky atraktívne podujatie do iného regiónu.