Medzinárodná výtvarná súťaž. Mestská knižnica mesta Piešťany, Mesto Piešťany, RTVS, Literárne informačné centrum – časopis Slniečko, BIBIANA, medzinárodným dom umenia pre deti v Bratislave, vydavateľstvá Buvik, Trio Publishing, Slovart, Perfekt, Albatros, SPN – Mladé letá, MarDur, Vydavateľstvo Matice slovenskej, Vysoká škola múzických umení v Bratislave a Městská knihovna v Praze v rámci festivalu ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. XI. ročník vyhlasujú medzinárodnú výtvarnú súťaž pre žiakov 1.-5. ročníka základných škôl, špeciálnych škôl, školských klubov a ZUŠ.
Spolu s vami si aj prostredníctvom súťaže s názvom Zázračné divadlo alebo Keď sa zdvihne opona pripomíname významné výročia Roku slovenského divadla 2020 – 100. výročie založenia Slovenského národného divadla a 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na našom území.

V súťaži je vašou úlohou namaľovať alebo inak stvárniť zážitok z divadelného predstavenia ľubovoľnou technikou vo formáte A3. Môže to byť rozprávka, animovaný film, alebo bábkové predstavenie, ktoré ste videli možno v bábkovom divadle, v knižnici alebo si ho zahráte vy v škole, len tak, pre radosť. Stačí si na ruku natiahnuť rukavičku, stať si pred deti a tajomne začať: Stratil dedko rukavičku… alebo Ako psíček a mačička piekli tortu…

Zdroj: pic-piestany.sk